بهانه

کشف بزرگ این ایام که مصادف با روزهای آغازین ماه مبارک رمضان است دلالت بر این دارد که برخی از افراد مراجعه کننده به اینجانب در مراکز درمانی مختلف که به ظاهر مذهبی هم می آیند من ذکر او انثی , ناگهان مبتلا و یا دچار عود یکباره زخم مزمن معده , کولیت روده , گاستریت ناشی از هلیکو باکتر پیلوری , فشار خون مهار گسیخته , قند غیر قابل کنترل ,سنگ کلیه , انواع بیماری اعصاب و سایر موارد پزشکی که روزه برای آنها ضرر دارد !!!

همه هم مانند ترجیع بند غم مخور در شعر یوسف گم گشته یک حرف را تکرار می کنند و آنهم اینکه : با روزه چه کنیم ؟!....البته منظورشان این است که شما بگویید ما روزه نگیریم !!!

تا جاییکه من می دانم , ماشاالله بیشترشان هم در یازده ماه بقیه سال خیلی هم سرومروگنده تشریف داشته و در امور یومیه و مهمانی های آنچنانی گرفتن و بخور بخور و سفرهای گردشگری خارج از کشور و شمال و جزیره های جنوب و بازدید از آثار باستانی شهرهای مرکزی و تعطیلات آخر هفته به ویلاهای شخصی در نواحی خوش آب و هوا رفتن و شرکت در سور و سات عروسی و مجالس , البته که Exacerbationهیچ نوع درد و مرضی ندارند و مبتلای به اضافه وزن هم هستند !

به روزه که می رسد همه نیمه مرگ و نیم سوزند و اگر روزه بگیرند جانشان از حلقشان بیرون می آید و اسلام بی یاور و بی کس می شود .

و مکرر دیده ام آدمهایی که آدم اصلا خیال دینداری به آنها هم ندارد ولی سر همین روزه گرفتن تا پای مرگ می روند و روزه شان را نمی شکنند ....!

روزه تمرین تقواست...

هرکس خودش بهتر می داند و خدای خودش...

این روزها هم می گذرد...

مثل تمام روزهایی که گذشتند ....

شاید در تمام سالهایی که تا روز قیامت مهمان و امانت در خاک هستیم , حسرت به دل این شبها و روزها بمانیم ....

کسی چه می داند ...؟!

/ 0 نظر / 90 بازدید