پای درس حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحیم‏

یک جهاد بزرگ در مقابل ملت مسلمان است. این جهاد لزوماً جهاد نظامى نیست؛ جهاد سیاسى است، جهاد فکرى است، جهاد علمى است، جهاد اجتماعى است، جهاد اخلاقى است.

 

ما نمیخواهیم خودمان را به خوشبینى‏هاى افراطى دلخوش کنیم. واقعیات سخت و دشوار و تلخ در مقابل چشم همه هست، همه آنها را مى‏بینند.

 

آنچه که امت اسلامى بیش از همیشه به آن احتیاج دارد، همین توجه به پروردگار، کمک خواستن از ذات اقدس الهى، متصل کردن دل به آن منبع قدرت لایتناهاست. دلى که با قدرت لایتناهاى الهى آشنا شد، در مقابل تهدیدها و رعد و برقهاى دشمنان از جا در نمیرود، مرعوب نمیشود، احساس ضعف نمیکند، نومید از آینده نمیشود. و این راه، راه تجربه شده‏اى است.

 

هدایتهاى الهى را قدر بدانیم، تفضلات الهى را قدر بدانیم.

 

این اجتماع عظیم مردم را که دست به دعا برمیدارند، رو به قبله میکنند، در روز معینى با خدا دلهایشان را متصل میکنند و انس مى‏یابند، قدر بدانیم. اتحاد خودمان را حفظ کنیم، همت و اراده‏ى خودمان را حفظ کنیم و روزبه‏روز امیدمان را به آینده بیشتر کنیم.

 

امیدواریم ان‏شاءاللَّه دعاى حضرت بقیةاللَّه (ارواحنا فداه) شامل حال شما مردم مسلمان در کشور عزیز ما و در کشورهاى دیگر باشد و ان‏شاءاللَّه فرداى دنیاى اسلام از امروز و دیروزِ آن بمراتب بهتر باشد.

 

 

 

 

با علی تا علی یا علی

 

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید